Divadelní Neflix? Dramox streamuje inscenace českých divadel a podporuje jejich tvůrce

Divadla sice musela pro diváky opět zavřít, o inscenace oblíbených souborů ale přijít nemusíte! V úterý 20. října byl totiž spuštěn Dramox – první česká streamovací platforma nabízející desítky záznamů divadelních her. Ty si můžete pustit kdekoliv a kdykoliv a podpořit tak divadla, autory i herce.

Dramox totiž bude stejně jako Netflix fungovat ve formě předplatného. Většina částky, která se za něj vybere, půjde právě na podporu divadel a divadelních tvůrců. “Podpoříme tak tvůrce, herce a divadla v jejich fungování zejména v době, která kultuře zrovna nepřeje. Tvůrcům se navíc rozšíří publikum, které jejich tvorbu zažije. Dramox může fungovat jako taková ochutnávka a na další představení už se vydáte přímo do hlediště, až to bude možné,” vysvětluje Radim Horák, který službu zakládal spolu s Martinem Zavadilem a Martinem Hájkem, internetovým podnikatelem a majitelem značky Livesport.

V divadelní knihovně mohou již nyní zájemci zhlédnout představení Dejvického divadla, Klicperova divadla, Divadla J. K. Tyla či Divadla Husa na provázku. Zakladatelé lákají na klasiku i experiment, na čerstvé novinky i na hry, které v repertoáru již nejsou. “Chceme dostat divadlo blíž k lidem a umožnit jim trávit s ním víc času, než mohli doposud,” říká Martin Zavadil, “věřím tomu, že Dramox přitáhne víc lidí k divadlu. Stejně jako před ním přitáhly obdobné služby víc lidí k filmům nebo poslechu hudby.”

Dramox v současné době spolupracuje se 30 divadly po celé České republice. Předplatné je k dostání ve dvou variantách. Měsíčně si za službu zaplatíte 299 korun, v případ ročního předplatného se jedná o zvýhodněnou částku 2 990 korun. Přes Dramox lze divadla podpořit také jakoukoliv částkou nad rámec standardního předplatného.

Rádi jsme se stali partnerem tohoto projektu a těšíme se na další představení!

2020-10-22T15:22:56+02:00 22. října 2020|