Stabilitu okolního světa bych teď ocenila, říká organizátorka Andělů Lucka Hájková

Už šest let má na starost produkci Hudebních cen Anděl, do toho je manažerkou kapely MYDY, Emmy Smetany a Jordana Haje. Deset let se starala o kapelu Mandrage a v neposlední řadě vybudovala a vede obchod s merchandisem. Co se Lucka Hájková naučila během televizních přenosů a jak se jí daří delegovat práci?

Ceny Anděl

Foto: František Otrmann

Postarala jste se už pošesté o předávání Hudebních cen Anděl. Každý ročník zatím přinesl nečekané výzvy. Udělala byste z akce ráda stabilní galavečer, nebo vás naopak vzrušuje dynamičnost celé záležitosti?

Právě díky tomu, jak odlišné jednotlivé uplynulé ročníky byly, mi na ně zbylo, myslím, mnohem víc vzpomínek, než kdyby byly vždy ve stejném formátu a třeba i na stejném místě. Každý ročník přinesl velké výzvy a úplně nové zkušenosti, které bychom určitě při standardním průběhu nezískali. Ale trochu stability okolního světa bych teď samozřejmě ocenila, dynamiku a chaos si zvládneme vytvořit i sami.

Jak moc je strukturování Andělů ovlivněno faktem, že se jedná o televizní přenos? Myslíte v první řadě na diváka, nebo na lidi v sále?

Do té doby, než jsme převzali organizaci Andělů, jsme neprodukovali žádnou akci pro televizi, ale měli jsme za sebou mnoho eventů pro pár desítek i pár tisíc lidí „v sále“. Automaticky tedy tvoříme pro diváka, který to vidí na místě, a doufáme, že televizní štáb stejný zážitek přenese i na diváka televize. Je nám přirozené tvořit živý event, ale snažíme se naučit se koukat na věci, které vymyslíme i přes kameru a poznávat, jak se skrze ni mění efektivita konkrétních nápadů. Když jsem letošní Anděly viděla živě a v záznamu, měla jsem chvílemi pocit, že je to jiná akce. Litovala jsem nápadů, které se cestou přes televizi ztratily, všímala si nedokonalostí, které kamera vytáhne. V tomhle ohledu máme ještě velké rezervy, ale kromě nás je na místě i režisér se svým týmem a televizním štábem, takže věřím, že když si budeme vzájemně naslouchat a obohacovat se o svoje zkušenosti, posuneme diváckou atraktivitu ještě dále.

Mandrage, MYDY a Emma Smetana

Jak se liší Vaše práce s MYDY oproti spolupráci s Mandrage?

Práce s MYDY a s Mandrage je úplně jiná, ale největší rozdíl je myslím ten, že v Mandrage jsem měla na starosti mnohem více věcí, jezdila jsem s kapelou na každý koncert a měla jsem povědomí o všem, co se kolem ní dělo. Kdybyste se mě tehdy v kteroukoli chvíli zeptal na cokoli kolem kapely, tak bych uměla odpovědět. U MYDY mám takové povědomí o koncertech, ale na ostatní oblasti jsou tam jiní a taky na koncerty jezdím spíše výjimečně, i když moc ráda!

MYDY je jednou z mála českých kapel, kterým se v minulosti podařilo etablovat i v zahraničí. Jaké jsou v tomto ohledu nynější vyhlídky kapely? A jaké výzvy to pro vás představuje?

I letos mají MYDY pár koncertů v zahraničí, před pár dny hráli v Německu, na podzim budou mít koncert v rámci filmového festivalu v Lucembursku, vrátit by se měli i do Bruselu. Doufám, že s koncerty v zahraničí to bude nyní zase jednodušší než v uplynulých dvou letech. Pro mě je to úplně nová část práce, která s česky zpívající kapelou nebyla, takže je to v podstatě jedna velká výzva.

Foto: František Otrmann

Před pár měsíci jste pod svá křídla přibrala i Emmu Smetanu a Jordana Haje. O co se staráte a jaké jsou společné plány?

U Emmy a Jordana se starám o booking koncertů a snažím se jim usnadnit fungování zkušenostmi, které jsem s kapelami posbírala.

V jednom dávném rozhovoru jste řekla až se jednou naučím lépe delegovat práci, tak nám bude všem dobře.” Už jste se to naučila lépe? Nebo máte raději vše pod kontrolou?

Bohužel jsem dost control freak a považuju to za svoji největší slabinu. Je to pro mě vysilující a pro ostatní otravující! Ale už jsem našla i lidi, na které plně spoléhám a na které jsem schopná delegovat práci, což je osvobozující. Bohužel jich není moc, takže i po pěti letech si myslím, že až se naučím lépe delegovat práci, tak nám bude všem líp!

Další projekty a vyhlídky

Jaké jsou vaše plány na zbytek roku? 

Druhá polovina roku bude opět ve znamení celkem intenzivních příprav dalšího ročníku Cen Anděl (produkce spojená s lokací, přípravy seznamů pro Akademii, řešení partnerství), bookingu nadcházející koncertní sezony, MYDY budou vydávat v listopadu novou desku a k ní chystáme koncerty v Praze a v Brně, Emma a Jordan pojedou podzimní turné, s MerchShopem pojedeme spoustu turné jiných a mimo ně se budeme externě podílet na několika velkých akcích. Měli bychom se taky někdy koncem roku stěhovat, což jako rodina zažíváme poprvé, a doufám, že to nevyjde na období 24. – 31.12.

Máte v plánu MerchShop rozvíjet, nebo je to taková ustálená záležitost? 

Bohužel mi vůbec nezbývá čas na to, abych se MerchShopu věnovala v takové míře, ve které by potřeboval, aby se plně rozvinul jeho potenciál, ale mám skvělé kolegyně, které se starají o jeho každodenní běh. Je pro nás zásadní postarat se 100% o kapely, které nyní máme, pro které vyrábíme merch, kterým se staráme o e-shopy a se kterými jezdíme na koncerty. A to se nám, věřím, daří.

2022-07-28T10:47:58+02:00 27. července 2022|Štítky: , , |